19. 3. 2017

Zurich tripAž budete najbližšie v hlučnom Paríži a nebudete vedieť čo s vlastným životom, časom a peniazmi, choďte do Zurichu! Sadnite na jeden z najrýchlejších vlakov vôbec – TGV Lyria a za štyri hodinky ste priamo v centre Zurichu. Pre mňa to bolo po Paríži ako pohladenie, malé, milé, čisté mesto. 
Ak ste partyholik, naplánujte si to tak aby ste stihli Street Parade Zurich (ja som žiaľ už iba vínoholik). Na návštevu mesta by vám mohli stačiť dva-tri dni, no ak chcete stretnúť domácich, väčšina z nich kvasí striedmo v práci alebo pri jazere, najmä počas letných večerov (kde zíde sa mikinka, nebýva tam často hic). Môžete sa previesť loďou a vyočiť si oči na kine stojacom rovno nad jazerom, alebo nikdy nespiacich húfoch labutí. Často sme chodili pizzu na Bellevueplatz, čo je zástavka, odkiaľ sme si zvykli potom brať jedlo na pláž. 
Priznám sa, že Švajčiarsko, nie že by nebola moja vytúžená krajina, ale nebola zrovna prvá na mojom wishliste. No, teraz by som si tam toho kľudne aj viac pozrela, ale to až keď nebudem vedieť čo s tými peniazmi, čo bude asi tak v druhom živote. Aké sú vaše zasnúbené krajiny?  

When you will be in noisy Paris and you will not know what to do with own life, time and money, go to the Zurich! Sit on one of the high-speed trains at all – TGV Lyria and by four hours you will by in center of Zurich. After Paris, it was like a caress for me, small, lovely, clean city. 
If you are partylohic, plan your trip that you managed Street Parade Zurich (unfortunately, I'm just wineholic). For visit of the city should suffice two-three days. If you want to meet the natives, many of them are still in work or lying at the lake, especially during summer evenings (you will need a hoodie, there is usually a rarely hot). You can float on a boat and let eyes on cinema standing above water or on bevies of swans which never sleeping. We often walked on pizza on Bellevueplatz, which is a bus stop, whence took the food to the beach. 
I admit that Switzerland not that it was not my longed country, but it was not first on my wishlist. Well, now I would like to look more there, but it will be when I will not know what to do with money, what will be in second life, with a dose of luck. What are your betrothed country?Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára